w górach nad morzem nad jeziorem w mieście
Festyn Komandosa w Dziwnowie
Utworzono dnia: 2011-08-28

Trwa drugie wydanie Festynu Komandosa (26-28 sierpnia 2011). Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, wśród których są bez wątpienia pokazy historycznych oraz współczesnych grup rekonstrukcyjnych. Na największych fanów militariów czekają komandosi z 1. Pułku Specjalnego "Komandosów" z Lublińca.

 

Są Czesi przebrani za brytyjskich żołnierzy, którzy przedstawiają scenę zdobycia wzgórza. Dziwnowskie alejki parku patrolują amerykańscy Marines. Przed wejściem na teren festynu usypano z worków z piaskiem punkt kontrolny, którego chronią uzbrojeni po zęby żołnierze. Wszędzie słychać odgłosy strzałów gazowych replik broni, czy karabinów i pistoletów ASG. Rozstawiono punkty informacyjne Wojska Polskiego, organizatora festynu oraz Narodowych Sił Rezerwowych.

- Przyszliśmy na teren festynu, gdyż zaciekawiły nas odgłosy strzałów, które słychać w całym Dziwnowie. Nagle zza barykady wyskoczyli rebelianci przebrani w chusty na głowach i z kałasznikowami w ręku. Troszkę się przestraszyliśmy, ale domyśleliśmy się, że zdarzenie stanowi część festynu – opowiada jedna z turystek. - Realistyczna scena z tykająca bombą, rozbrojoną przez sapera bardzo mi się spodobała – dodaje.

Komandosi z jednostki w Lublińcu zabrali ze sobą broń i ekwipunek, który wykorzystują na co dzień w pracy, w czasie misji poza granicami kraju. Żołnierze chętnie opowiadają o swoim wyposażeniu, podają parametry i wyliczają kilogramy bagażu jaki podczas operacji noszą na plecach. Można zobaczyć m.in. Karabinek automatyczny HK416, Karabin wyborowy Accuracy International AWM, pistolety Glock 17, USP i wiele innych.

____________________

źródło:www.zka.pl
« przejdź do wszystkich aktualności

Polecane obiekty